Top gold scrap prices

Metalo laužo supirkimo kainos

Current scrap metal prices in the world

Finden Sie heraus schrottpreise in Ihrer Stadt heute und in ganz Deutschland gelten

Узнай цены лома сегодня в твоём городе и во всех городах России

Découvrez le actuels prix de rachat de la ferraille dans toute la France et dans votre ville

Cena złomu akumulatorów powinna wzrosnąć

2023-01-20

Cena złomu akumulatorów zależy głównie od ceny ołowiu na giełdach metali. Na początku 2023 roku cena ołowiu nadal rosła. Wzrost ceny ołowiu rozpoczął się pod koniec października 2022 r. Cena ołowiu wynosiła wówczas około 0,84 USD/kg, a już 16 stycznia 2023 roku osiągnęła poziom 1,01 USD za 1 kilogram. Wraz ze wzrostem ceny ołowiu można spodziewać się, że cena złomu akumulatorów ołowiowych może wzrosnąć również o około 20%. W 2022 roku, w okresie marzec-kwiecień, cena ołowiu na giełdach metali wzrosła do 1120 USD za tonę, ale potem nadal spadała. Ceny złomowanych akumulatorów rosły w ostatnich miesiącach z powodu wielu czynników. Jednym z głównych czynników jest rosnące zapotrzebowanie na złom akumulatorowy jako źródło ołowiu pochodzącego z recyklingu.

Ponadto rosną również ceny nowych baterii, co sprawiło, że złom baterii stał się bardziej atrakcyjny dla wielu nabywców. Pomimo wzrostu cen wielu sprzedawców złomu i podmiotów zajmujących się recyklingiem nadal jest skłonnych zapłacić wysoką cenę za złom. Wynika to z dużego zapotrzebowania na ołów z recyklingu oraz z faktu, że złom akumulatorowy jest cennym źródłem metali szlachetnych, takich jak nikiel, kadm i lit. Według portalu scrapprice.com najwyższe ceny złomu akumulatorów ołowiowych występują na Białorusi, w Turcji i Bułgarii. Należy jednak dowiedzieć się, jaki procent zostanie odliczony od ceny zakupu oraz jaki podatek zostanie odliczony.
Ogólnie rzecz biorąc, ceny złomowanych akumulatorów obecnie rosną i oczekuje się, że będą nadal rosły w najbliższej przyszłości. Tendencja ta prawdopodobnie będzie się utrzymywać, dopóki popyt na ołów i inne metale pochodzące z recyklingu pozostaje wysoki, a koszt nowych akumulatorów będzie rósł.
Inną kwestią, o której powinni wiedzieć ci, którzy chcą sprzedawać zużyte baterie, jest to, że sprzedając stare zużyte baterie, kupujący nie muszą usuwać płynu z baterii.