Top gold scrap prices

Metalo laužo supirkimo kainos

Current scrap metal prices in the world

Finden Sie heraus schrottpreise in Ihrer Stadt heute und in ganz Deutschland gelten

Узнай цены лома сегодня в твоём городе и во всех городах России

Découvrez le actuels prix de rachat de la ferraille dans toute la France et dans votre ville

Cena złota rośnie. Czego spodziewać się w najbliższej przyszłości?

2023-01-18

Do 2023 roku cena złota wzrosła o około 15% w porównaniu z początkiem listopada ubiegłego roku. 3 listopada 2022 r cena złota na giełdzie wynosiła około 1600 USD/Oz, a już w 2023 r 3 stycznia cena złota osiągnęła poziom 1838 USD/Oz. Chociaż cena złota nie osiągnęła jeszcze roku 2022. na poziomie z marca, kiedy złoto kosztowało aż 2034 USD/Oz, ale prawdopodobnie wkrótce osiągnie podobną cenę, jeśli będzie rosło w tym tempie.
Gdy gospodarka największych krajów świata zwalnia, a inflacja nadal rośnie, trochę dziwne jest to, że w 2022 roku cena złota bardziej spadła niż wzrosła i zaczęła rosnąć dopiero na początku listopada. Można wyrobić sobie opinię, że cena złota jest w jakiś sposób sztucznie powstrzymywana przed wzrostem.

Z informacji w Internecie można dowiedzieć się, że zarówno profesjonalni inwestorzy, jak i zwykli ludzie kupują hurtowo zarówno złoto, jak i srebro. Ostatnio firmy zajmujące się handlem kruszcami nie zawsze mają w magazynie srebrne kruszce inwestycyjne lub najpopularniejsze kruszce inwestycyjne. Sugeruje to, że kupujący kruszce są obecnie bardziej aktywni niż sprzedający.
Według informacji ze strony scrapprice.com, najdroższy złom złota kupowany jest w Niemczech i Wielkiej Brytanii na początku 2023 roku. Złom 24-karatowego złota można sprzedać nabywcom złomu w tych krajach nawet za 56 euro za gram.
Możemy tylko zgadywać, co będzie się działo w najbliższym czasie z ceną złota, ale uważamy, że złoto powinno podrożeć i że m.in. Cena złota 2000 USD/Oz z pewnością nie będzie najwyższa w najbliższych latach.
Wraz ze wzrostem ceny złota na giełdach odpowiednio rosną również ceny zakupu złomu. Gdybyś dzisiaj sprzedawał złom złota, prawdopodobnie nie ma właściwej odpowiedzi. Każdy, kto posiada złoto, sam decyduje, kiedy najlepiej je sprzedać. Nikt na dziś nie jest w stanie powiedzieć, co wydarzy się w najbliższej przyszłości, ale skłonni bylibyśmy sądzić, że dzisiaj jest lepszy dzień na kupowanie złota niż na jego sprzedaż.