Top gold scrap prices

Metalo laužo supirkimo kainos

Current scrap metal prices in the world

Finden Sie heraus schrottpreise in Ihrer Stadt heute und in ganz Deutschland gelten

Узнай цены лома сегодня в твоём городе и во всех городах России

Découvrez le actuels prix de rachat de la ferraille dans toute la France et dans votre ville

Pada cena złomu stali nierdzewnej

2023-06-29

Wraz ze spadkiem ceny niklu na giełdach metali spadają również ceny skupu złomu stali nierdzewnej. Od początku 2023 roku do końca czerwca cena niklu spadła o prawie 40%. W pierwszych dniach 2023 r. cena niklu wynosiła 31,2 USD/kg, 28 czerwca cena niklu wynosiła zaledwie 19,85 USD/kg. Ponieważ cena złomu stali nierdzewnej w dużej mierze zależy od ceny niklu, cena skupu złomu stali nierdzewnej odpowiednio spadła. Jak podaje portal scraprice.com, najwyższa cena złomu stali nierdzewnej w ostatnich dniach czerwca 2023 roku była w Turcji i sięgała prawie 2 €/kg. Cena złomu stali nierdzewnej była również wysoka w innych krajach: Danii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.


Cena złomu stali nierdzewnej zależy również od innych metali obecnych w stali nierdzewnej: chromu i molibdenu. Im wyższy udział procentowy molibdenu w składzie stali nierdzewnej, tym wyższa cena skupu złomu stali nierdzewnej. Cena molibdenu spadła w ciągu ostatnich trzech miesięcy o około 30%. W marcu cena molibdenu osiągnęła prawie 82500 $/t, aw ostatnich dniach czerwca 2023 roku cena molibdenu oscylowała zaledwie w przedziale 56570 $/t.
Cena stali nierdzewnej zależy od podaży i popytu na taki surowiec, a także wahań kursów walut. Różne regiony mają różne potrzeby i preferencje dotyczące produktów ze stali nierdzewnej. Segmentacja rynku pozwala zagłębić się w te regionalne niuanse, ułatwiając zrozumienie globalnego rynku i jego wpływu na ceny.
Właściwości i właściwości stali nierdzewnej
Oprócz odporności na rdzę, stal nierdzewna ma inne fantastyczne właściwości. Jest niesamowicie wytrzymały, dzięki czemu nadaje się do różnych zastosowań. Jest również odporny na ciepło, dzięki czemu idealnie nadaje się do urządzeń kuchennych, które mogą wytrzymać wysokie temperatury. Błyszcząca powierzchnia ze stali szlachetnej dodaje wszystkiego elegancji.