Top gold scrap prices

Metalo laužo supirkimo kainos

Current scrap metal prices in the world

Finden Sie heraus schrottpreise in Ihrer Stadt heute und in ganz Deutschland gelten

Узнай цены лома сегодня в твоём городе и во всех городах России

Découvrez le actuels prix de rachat de la ferraille dans toute la France et dans votre ville

Na początku 2024 roku cena złota spadła. Jaka jest dziś cena skupu złota?

2024-01-06

Na początku 2024 roku cena złota nieznacznie spadła. W ciągu pierwszych dni tego roku cena złota spadła  z 2078 do 2032 dolarów za uncję.
Do końca grudnia 2023 roku cena złota osiągnęła poziom ponad 2088 dolarów za uncję. Wygląda na to, że osiągnięto rekordową cenę złota. Jednak taki skok ceny złota był natychmiastowy i cena później wróciła do poprzedniego poziomu. Mało kto jest w stanie podać konkretną przyczynę takiego skoku cen, gdyż na cenę złota wpływa wiele czynników, począwszy od rynków poszczególnych krajów, a skończywszy na sytuacji geopolitycznej. Zdania będą różne, ale to chyba coś więcej niż tylko spekulacje. Cena złota od czterech lat utrzymuje się na tym samym poziomie, choć przy dużych zmianach cen. Najniższa cena złota w 2023 roku miała miejsce pod koniec lutego 2023 roku i wyniosła około 1810 dolarów za uncję.


W Internecie można znaleźć informację, że najdroższe złoto kupuje się w Niemczech na rynku detalicznym. Kiedy cena złota wzrasta, wzrasta również liczba osób chcących sprzedać złoto. To naturalne. Liczba osób chcących sprzedać swoje złote przedmioty zależy głównie od sytuacji ekonomicznej i poziomu życia w kraju. Po rozmowach z przedstawicielami lombardów można stwierdzić, że liczba sprzedawców złota korzystających z usług lombardów stale rośnie. Oczywiście przed sezonem wakacyjnym zawsze zwiększa się liczba osób chcących skorzystać z usług lombardu. Cena skupu złota zależy w pewnym stopniu od polityki cenowej kupującego, jednak największy wpływ ma na nią cena tego metalu na giełdach. Wszyscy nabywcy złota uważnie monitorują cenę złota i odpowiednio ją dostosowują. Wraz z częstymi zmianami na giełdach, cena złota zmienia się również odpowiednio w lombardach lub u innych nabywców.
Trudno powiedzieć, jaki trend cen złota będzie dominował w 2024 roku, ale spróbujemy zgadnąć, że cena złota będzie rosła.

Jak podaje portal scraprice.com na początku stycznia 2024 r. najwyższa cena skupu złota w Polsce wynosiła około 256 zł/g (kupująca firma Gold Trade TN, Warszawa 06.01.2024 )